• اینستاگرام
  • بله
لوگوی اوقاف

Special News

دوشنبه3مرداد1401

11:45

41

آموزش عمومی قرآن در بقاع متبرکه و امامزادگان واجب التعظیم (ع)

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: آموزش عمومی قرآن در بقاع متبرکه و امامزادگان واجب التعظیم (ع) یکی از اولویت‌های برنامه‌های مرکز امور قرآنی اوقاف در سال جاری است.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: آموزش عمومی قرآن در بقاع متبرکه و امامزادگان واجب التعظیم (ع) یکی از اولویت‌های برنامه‌های مرکز امور قرآنی اوقاف در سال جاری است.

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حمید مجیدی مهر با اشاره به اینکه برنامه های آموزشی مرکز امور قرآنی این سازمان در سال جاری با محوریت بقاع متبرکه و امامزادگان(ع) در حال اجراست؛ افزود: بر اساس سیاست کلان سازمان اوقاف و امور خیریه برنامه های آموزش ترجمه و مفاهیم قرآن با پیش بینی مخاطب حدود 5 هزار نفرمخاطب، آموزش صحیح خوانی قرآن با پیش بینی 10 هزار نفر مخاطب، کرسی های تلاوت و تفسیر با پیش بینی مخاطب ۱۵۰ هزار نفر مخاطب، در قالب ۳۶۰۰ جلسه فعال در کل کشور، آموزش حفظ ترتیبی و موضوعی قرآن با پیش بینی مخاطب حدود ۳۰ هزار نفر مخاطب و حمایت از جلسات عمومی آموزش حفظ و قرائت قرآن کریم با پیش بینی ظرفیت 5 هزار نفر مخاطب  در قالب ۱۵۰ جلسه فعال در کل کشور برنامه ریزی و اجرا خواهد شد.

وی یادآور شد: استفاده از ظرفیت و امکانات اماکن مقدسه و تبدیل آن ها به قطب های فرهنگی و قرآنی کشور که مورد تاکید مقام معطم رهبری نیز هست از جمله اهداف مرکز امور قرآنی است.
مجیدی مهر همچنین تصریح کرد: این برنامه ها در ابتدای سال به همراه طرح تفصیلی هر برنامه به استان ها ابلاغ شده و به صورت دوره ای و فصلی گزارش های آماری نیز دریافت می شود.

مجیدی مهر افزود: از اهداف مهم مرکز امور قرآنی آموزش های تخصصی است که از جمله آنها می توان به آموزش های تخصصی برای ارتقاء داوران با ظرفیت ۴۰۰ نفر و دوره های تخصصی ارتقاء حافظان و قاریان قرآن با ظرفیت بیش از هزار نفر مخاطب در سطح کشور اشاره کرد.

 
 
 
Rate
 
 

نظر شما
Name
Email
Website
Enter the code shown above
Comment

Province Latest News

More

Links

More
  • Page Visits: 3226
  • Today Page Visits: 47
  • Site Total Visits: 8114213
  • Site Total Visits Today: 22061