• اینستاگرام
  • بله
لوگوی اوقاف

News

More

Monday25July2022

11:41

126

آماده‌سازی 375 موکب توسط سازمان اوقاف و امور خیریه/ «اربعین» مهمترین تجمع تشیع در مقابل نظام سلطه است

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه اربعین و واقعه عاشورا مهمترین تجمع تشیع و اهل‌بیت (ع) در مقابل نظام سلطه است، گفت: حدود 375 موکب اربعین در داخل ایران و داخل عراق توسط سازمان اوقاف و امور خیریه در حال تجهیز و آماده‌سازی است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه اربعین و واقعه عاشورا مهمترین تجمع تشیع و اهل‌بیت (ع) در مقابل نظام سلطه است، گفت: حدود 375 موکب اربعین در داخل ایران و داخل عراق توسط سازمان اوقاف و امور خیریه در حال تجهیز و آماده‌سازی است.

 
به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در همایش امنای اعتاب مقدسه جهان اسلام اظهار کرد: تقاضا می‌کنم شناخت مسائل مهم را در دستور کار این جلسه قرار دهید؛ باید توجه کنیم که مسائل فعلی عالم تشیع و جغرافیای عالم اسلام چه مسائلی است تا براساس آن مسائل، طرح و برنامه سال خود را تنظیم کنید.

وی درخصوص واقعه غدیرخم تاکید کرد: غدیر همان وحی الهی است که اگر پیامبر گرامی اسلام (ص) نمی‌گفت، رسالتش را تمام نکرده بود؛ غدیر اصلی‌ترین رکن حکومت‌های اسلامی است که بر زعامت، ولایت و مرجعیت تاکید دارد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه یادآور شد: کاملا مشخص است که چرا نظام سلطه یعنی آمریکا و رژیم صهیونیستی نقطه کانونی خودشان را در ضربه زدن به بحث امامت متمرکز کرده‌اند؛ مسئله امامت در عصر حاضر، مسئله جهان زر و زور و تزویر و جهان مستکبر شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی با اشاره به آیه ... فَمَن يَكفُر بِالطّاغوتِ ...، تصریح کرد: آن کسانی که با طاغوت مبارزه می‌کنند، محور عملیاتشان بحث امامت است؛ زمانیکه بحث امامت مطرح نباشد و امور اجتماع در دست امام و قدرت امامت نباشد، نظام وهابیت یعنی آن نظامی که با نظام صیونیست قابل جمع است، شکل می‌گیرد و منافع جهان اسلام در خدمت نظام سلطه قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه اصلی‌ترین نقطه کانونی برای دفاع از حریم دین و اسلام ناب، بحث ولایت است، گفت: تقاضا می‌کنم تا خطبه‌های امام حسین (ع) از مدینه به مکه، از مکه به کربلا و در کربلا مطالعه شود؛ به نظرم اگر غدیر پاس داشته می‌شد و در پیام پیامبر اکرم (ص) دقت می‌شد، واقعه کربلا اتفاق نمی‌افتاد؛ به همین جهت اربعین و واقعه عاشورا مهمترین تجمع تشیع و اهل‌بیت (ع) در مقابل نظام سلطه است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه ادامه داد: در حال حاضر نظام سلطه در طرح و نقشه خود راجع به اربعین فکر می‌کند؛ تقاضا می‌کنم راجع به اربعین به این موارد که ذکر می‌کنم، توجه ویژه فرمایید؛ همه ما باید تسهیل‌کننده حضور بیشتر مردم در اربعین باشیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی با اشاره به اینکه در بحث اربعین، تقریب بین ادیان و مذاهب را مدنظر قرار دهیم، افزود: آنتوان بارا نویسنده مسیحی دو کتاب نوشته است؛ یک مجموعه پیرامون امام حسین (ع) و حرکت او و دیگری پیرامون حضرت زینب (س) در بحث اسارت است؛ کتاب این نویسنده درباره حضرت زینب (س) «زینب صرخه اکملت مسیره» نام دارد؛ آنتوان بارا پس از اینکه در مراسم اربعین شرکت‎ می‌کند، شعری بلندی سروده و در انتهای شعر می‌گوید به جمیع بشر پیشنهاد می‌کنم برای رسیدن به کمال، راه امام حسین (ع) را انتخاب کنند.

وی با تاکید بر اینکه ما باید تسهیل‌گر و کمک‌کننده کار زوار اربعین حسینی باشیم، گفت: فکر می‌کنم اربعین امسال گرمای راه آزاردهنده باشد، بنابراین یخ، بستنی و احداث تونل‌های هوای خنک ضرورت دارد؛ باید موکب‌ها را به وسایل تولید سرما تجهیز کنیم.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه ایران محل عبور زوار پاکستانی، افغانستانی، هندی و آذربایجانی از داخل خاک ایران به‌سمت عراق است، تصریح کرد: ما از محل ورود زائران به ایران تا مسیر خروج به‌سمت عراق باید خدمت‌رسانی کنیم؛ حدود 375 موکب اربعین در داخل ایران و داخل عراق توسط سازمان اوقاف و امور خیریه در حال تجهیز و آماده‌سازی است؛ خدمت‌رسانی در سامرا نیز هر ساله افزایش داشته است.

حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی درخصوص برنامه‌های اعتاب مقدسه جهان اسلام گفت: باید برنامه سال اعتاب مقدسه بارگذاری شود تا همه مشاهده کنند؛ برنامه سال اعتاب مقدسه باید براساس نیازسنجی و نظرسنجی برنامه‌ریزی و طراحی شود.

وی درباره انتقال تجربه اعتاب مقدسه جهان اسلام به یکدیگر افزود: به‌طور مثال آستان قدس رضوی تجربه خوبی در بحث موزه‌داری و کتب خطی دارد و می‌تواند آن را به بقیه اعتاب مقدسه جهان اسلام انتقال دهد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در پایان خاطرنشان کرد: پیشنهاد می‌دهم منتظر جلسه نباشیم و با همین ابزار جلسات مجازی کمیته‌های مختلف برگزار شود و نتیجه جلسات کمیته‌ها در جلسات حضوری مطرح شود.

لازم به ذکر است، بازدید از ستاد بازسازی نجف و صحن حضرت زهرا (س)، بازدید از مدرسه علمیه فتحیه و بررسی عملیات عمرانی آن و بازدید از عملیات عمرانی صحن عقیله کربلا، تل زینبیه و ... بخش‌هایی از برنامه‌های سفر سه روزه رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه بود که امروز (شنبه) پایان یافت.
 
 
 
Rate
 
 

نظر شما
Name
Email
Website
Enter the code shown above
Comment

Province Latest News

More

Links

More
  • Page Visits: 3216
  • Today Page Visits: 37
  • Site Total Visits: 8113362
  • Site Total Visits Today: 21210